Galerie Old

July 17, 2016

2018

Festival Zubštejn času má své “limity”, jak tomu rádi říkají organizátoři. Nejde jen tak mávnout na taxík nebo naskočit na tramvaj. Nahoru ke hradu musí každý po svých a ani hotely v okolí nejsou… Ovšem, tyto limity jsou vlastně super a dělají náš festival takový, jaký je. Každý může přijít, kdokoli to může slíbit, ale jen ti, kdo skutečně nahoru na Zubštejn dojdou, festival zažijí.

Letos byl program velmi nabitý a rozhodně rozmanitý. Vystoupili Ladě, Himalayan Dalai Lama, Muzikant Králíček, britští Banfi, vrátili se i oblíbení Koně a Prase se svým eko-punkem. Dj Marthy pouštěl své africké i jiné rytmy a oheň dosahoval nadlidských výšek. Bylo veselo i divoko. Ani na chvíli se nezastavil šrumec v Teepee/jurtě v podhradí. Workshopy se střídaly s koncertem na kalimbu nebo autorským čtením básní. Za zvuků didgeridoo jsme z hradeb pozorovali zapadající slunce. Navíc jsme poprvé otevřeli Open space stage na hradě, kde vznikaly nové workshopy, jamy a diskuse a mnozí z účastníků se tak stali součástí programu. Díky za skvělé momenty, i ty co nejsou na fotkách.

Za fotografie děkujeme Kateřině Pletichové.

2017

Zubštejn je kouzelné místo, čas tam běží jinak a člověk úplně zapomene na shon všedních dní. Na Zubštejně Času 2017 jsme se společně setkali a zažili krásné neopakovatelné chvíle. Novinkou byla jurta na plácku pod hradem, kde vystoupili Fred Madison, Jay Delelver Band, LuckySings, Koně a prase, The Sideshows. Vyráběli jsme si vlastní bare foot, dávali si do těla při acrojóze nebo wellness pohybovém workshopu. Zajímavé byly přednášky o expedici do pákistánských hor a o vlastnostech vody.
Tady je ochutnávka fotek od Kateřiny Pletichové.

2016

Zubštejn času 2016 – “S nohama na zemi a hlavou v oblacích”

O rok později už má festival své jméno, jednou tolik účastníků a jelena s květinou života, který ho stráží 🙂 Z hradu zní bubny při západu slunce, vstáváme s výhledem do krajiny, snídáme palačinky či vegeburgery s masala čajem a tančíme kolem ohně na hlavním plácku na pohodovou hudbu.

Více foto zde

2015

Zubštejn 2015 – “Back to the wild roots”

V roce 2015 to všechno začalo jako malá přátelská grilovačka na louce. Žádná hudební produkce, žádný oheň, pouze pár bláznů, co se vydalo do lesa…